GO GREEN COMMUNICATIONS С ТРИ НАГРАДИ НА PR ПРИЗ 2011

MyPR.bg I 20.05.2011

19 май 2011 г., София. На церемонията за официалното връчване на годишните награди за постижения в сферата на връзките с обществеността „PR Приз 2011” фирма Go Green Communications получи три награди. Дебютното участие на агенцията в конкурса беше с проекта „Лесно, весело, разделно” в полза на разделното събиране на отпадъци, реализиран за „Екобулпак” АД в партньорство със Столична община. Проектът взе първа награда в една от най-оспорваните категории на „PR Приз 2011” – „Обществено значима PR кампания на организация от стопанския сектор”. На второ и трето място в категорията се класираха съответно агенция „Интеримидж” с проекта си “Тера Мадре Балкани 2010”, и агенция “Active Group” с кампанията си за “VIVACOM в подкрепа на децата с дислексия и аутизъм”.
Проектът на младши консултанта на Go Green Communications Десислава Виткова получи и първа награда с проекта си „Блогът на една книга” в първия по рода си риалити конкурс за избор на PR агенция – M-Tel PR Challenge Contest. В конкурса PR специалисти премериха силите си в реално време за изготвяне на предложение по зададен от мобилния оператор конкретен казус.

Go Green Communications получи и неочаквана специална награда от „Дипломат Корпорейшън“ ООД, един от спонсорите на петия PR фестивал и наградите „PR Приз 2011”, за принос към подобряване на качеството на живот в България.

Наградите “PR Приз 2011” са организирани за 11 поредна година от Българска конфедерация за връзки с обществеността (БКВО) – дружеството, което обединява три от най-големите действащи професионални PR организации в България – Българско дружество за връзки с обществеността (БДВО), Асоциация на имиджмейкъри и специалисти по връзки с обществеността (ИМАГИНЕС) и Българска академична асоциация по комуникации (БААК) и имат за цел да отличат най-добрите проекти, агенции и специалисти във всяка от единадесетте конкурсни категории.

На церемонията, състояла се в хотел „Метрополитън,” присъстваха родни и чуждестранни PR специалисти, като специален гост беше г-н Пол Уилис, директор на Център за PR изследвания, университет Лийдс Метрополитън, който изнесе лекция на тема „The New PR Generation: Личностно развитие и нови образователни модели в несигурната среда” в рамките на петия PR фестивал.

„Благодарим на Екобулпак, че ни повярваха, независимо, че не ни познаваха и на Столична община за подкрепата. Благодарим на колегите от PR бранша за това, че непрекъснато правят интересни проекти и че предизвикват професионалните граници. Благодарим на журито на “PR Приз 2011”, за това, че видя и оцени нашия проект и ни даде възможност да изживеем това. Всяка награда е специална, но за нас тази е неповторима и ще остане такава, защото това е първото ни участие в професионален конкурс и първата ни награда. Благодаря на Камен за идеята и на целия екип – страхотни сме!” , каза Радина Ралчева, управител на Go Green Communications.
Останалите конкурсни категории бяха „Корпоративна PR кампания”, “Социално отговорна PR кампания на организация от нестопанския сектор”, “PR Проект в публичния сектор”, “PR проект за вътрешни комуникации”, “PR проект за продукт или услуга”, “Специално събитие”, “PR проект на медия”, “Кризисен PR и управление на комуникационни проблеми”, “Имиджмейкинг и PR на студентски проект”, в които се включиха общо 43 проекта.

За допълнителна информация:

Десислава Виткова
+359 2 870 60 75, +359 888 3321 30
d.vitkova@gogreencommunications.bg

На снимката: (отляво: г-н Милен Димитров, прокурист на „Екобулпак” АД, г-н Камен Кирилов, автор на кампанията, г-жа Радина Ралчева, управител на Go Green Communications, г-ца Десислава Виткова, Младши PR консултант, Go Green Communications

За Go Green Communications:
Go Green Communications е консултантска агенция за комплексни услуги в областта на комуникациите.
Агенцията работи както с корпоративни и индивидуални клиенти, така и с обществени, държавни и административни организации в България.
Go Green Communications следва най-високите международни стандарти на работа и осигурява на своите клиенти креативност, иновативен подход, добавена стойност на продукта, професионално и компетентно обслужване, персонално отношение и внимание към детайлите и спецификите на всеки казус.

Оригинална публикация

Chivas Regal изпраща Максим Бехар като посланик на кавалерството в Кан

PR Kernel I 22.05.2011

Най-луксозното уиски в света CHIVAS REGAL, избра Теодора Духовникова (актриса) и Максим Бехар (PR специалист) за посланици на България на събитията, включени в последните два дни от програмата на най-големия кинофестивал в света. Двамата българи заминават в събота (21 май 2011), за да станат част от случващото се на фестивала. В духа на модерното кавалерство, те ще имат възможността да посетят серия от събития, на които достъпът за журналисти е силно ограничен. Запазването и развиването на ценности като галантност, чест и достойнство, е основна мисия на CHIVAS REGAL, а посланиците на марката са онези, от които зависи тя да бъде реализирана.

Всяка година, ексклузивният партньор на фестивала Chivas, организира елитно събитие в обособена за целта къща, където са поканени популярни личности от целия свят. Подборът на гостите се осъществява по критерии „лидери на мнение” за съответната страна, като задължително условие е, всеки един от тях да е сам носител на високите ценности на Chivas – не само в рамките на събитието, а и в реалния живот.

Вече втора година CHIVAS REGAL насочва всичките си усилия за популяризиране на мисията „Да живеем като кавалери”. Във връзка с това, през 2011 е основано и „Движението на съвременните рицари”. Всички негови членове са носители на високи кавалерски ценности, тясно свързани с утвърждаване на класическата представа за мъжеството, която е непреходна и не зависи от динамиката на времето. Членството не изисква някакви определени действия, а единствено вяра и дълбоки убеждения в смисъла на кавалерството.

Оригинална публикация

Квалификационна програма CIPR Diploma in PR, с акредитирани гост-лектори на CIPR от Великобритания

От януари 2011 г. стартира новият курс в България на британската квалификационна програма за PR специалисти с по-висока квалификация – CIPR Diploma in PR. Регистрацията за участие е отворена до края на декември 2010 г. в Apeiron Academy – акредитиран квалификационен център на Британския институт за PR (CIPR, UK).

CIPR Diploma in PR е най-високата следдипломна квалификация на Британския институт за PR (Chartered Institute of Public Relations, UK) и отговаря на Level A7 (Master Level) от британската Национална квалификационна рамка (NQF, UK). Програмата е подходяща за професионалисти с познания и опит в сферата на пъблик рилейшънс. Успешно завършилите студенти на CIPR придобиват международно и професионално разпознат сертификат за професионална компетентност.

Основните теми, които покрива курса, са:

 - PR като управленска функция
 - PR планиране
 - Водещи теоретични направления в науката за PR
 - Управление на репутацията
 - Корпоративна социална отговорност
 - Взимане на решения и управление на кризи

Продължителността на курса е 12 месеца, като включва общо 48 лекционни часа. Лекциите се водят от акредитирани гост-лектори на CIPR от Великобритания. CIPR издава и документите за постигнатото ниво на професионална компетентност – Certificate или Diploma.

Apeiron Academy, Aкредитираният център на CIPR, управлява организацията и реализирането на програмите на CIPR в България като следва и прилага всички изисквания, критерии за качество и стандарт на обученията на Института, включително осигурява и кконсултация при избор на подходяща професионална квалификация. Атестационната комисия на CIPR контролира работата на Акредитирания център по управлението на квалификационните програми.

Кандидатите за CIPR Diploma in PR трябва да покриват някои основни изисквания, свързани с познания и практически опит в сферата на комуникациите. Пълната информация за квалификационната програма, включително критерии и начин за кандидатстване, могат да бъдат открити на сайта на Apeiron Academy http://apeironacademy.com/cipr/diploma.html .

За допълнителна информация и регистрация, можете да се свържете с екипа на Apeiron Academy.

Т + 3592/ 8117855
Е apeiron@apeironcommunication.com
W http://apeironacademy.com/index.html

Допълнителна информация: http://www.eventbox.bg/events/1177